Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gelová modeláž na tipy

 1) Přírodní nehet je kleštičkami krátce zastřihnutý. Očistíme jej čističem nebodesinfekcí rukou pomocí buničiny, naneseme změkčovač kůžiček, necháme působit a zatlačíme kůžičku.

   

2) Plochu přírodního nehtu zdrsníme pilníkem 100/180.

   

 

   

Nehet má vypadat jako by byl poprášen bílým práškem. Oprášíme kartáčkem(správné zpilování poznáme  tak, že po oprášení je nehet bez lesku). Poté na přírodní nehet naneseme Primer a necháme cca 2 minuty zashnout.

   

  

3) na každý nehet se dle velikosti vybere umělý tip

  

 

  

4) do spodní části tipu kápneme lepidlo a přitiskneme na nehet tak, aby byl vytlačen vzduch (tip se lepí na konec nehtu, dle drážky).

  

 

  

5) provedeme zkrácení nehtu na
požadovanou délku gilotinou

   

 

    

6) Pilníkem zbrousíme umělý tip tak, aby zmizel veškerý lesk a přechod mezi umělým a vlastním nehtem. Na snadnější odstranění přechodu můžete použít tekutý pilník.

   

 

   

7) Na takto upravený nehet přichází první vrstva gelu ( v tomto případě čirého). Nejčastěji se používá štětec číslo 4. První vrstvu gelu naneste na střed a postupujte směrem ke konci nehtového tipu. Rolujte gel zpět na střed. Nakonec gel roztáhněte kolem nehtového lůžka.

   

 

  

8) K vytvrdnutí gelu dochází v UV lampě (2-3 minuty) - po každém vytvrdnutí musíme nehet otřít cleanerem (odstraňovačem výpotků), aby se odstranil jeho přebytek a nehet tak nelepil.

   

 

   

9) Po vytvrdnutí první vrstvy gelu a očištění Cleanerem opilujeme nehet do požadovaného tvaru a následně přichází na řadu špička vymodelovaná bílým gelem a opět vytvrdit v UV lampě a otřít cleanerem.

  

 

  

  

10) Další menší vrstva růžového gelu nebo konečného lesku a opět vytvrdit doUV lampy a přetřít cleanerem.

  

 

  

 

  

Nakonec vyživíme kůžičku nehtovým olejíčkem a ošetříme ruce krémem.

  

 11) Takto mohou vypadat krásně upravené nehty.