Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na co si dát pozor

 Mějte na paměti, že akrylové, akrygelové i gelové nehty jsou sice pevné, odolné a opravdu hodně vydrží, ale nejsou nezničitelné.. Pokud máte nehtíky poprvé, opatrně zkoušejte co si s nimi můžete dovolit a co ne.. Na poprvé zvolte raději kratší délku, Vaše ruce potřebují čas a trénink, u akrylových nehtů můžete mít první dva dny pocit dřevěných posledních článků prstů, nejděte rovnou do dlouhých pokud to není jednodenní záležitost, třeba svatba nebo ples.. 

Natrénujte třeba sbírání mincí ze stolu, v obchodě se Vám tento cvik hodí, ne všichni Vám drobné položí do dlaní.. 

U nákupních vozíků je často problém, zasouvá-li se mince z boku, delšími nehty se pak těžko vyndavá - můj osvědčený trik - noste v peněžence vyřazený klasický klíč a použijte jej místo mince, bez problémů pak klíč vytahnete..

Dále Vás s dlouhými nehty může potrápit například bankomat - zasunutou kartu nejde dost dobře chytit do prstů, po hladké ploše karty nehty snadno sklouznou - pak pomůže malá pinzetka, do peněženky se vejde také..  

Co se týká počítače, i s dlouhými nehty se dá psát a jde to dobře, jednoduše - nehty kolmo ke klávesnici..

Stisknutí tlačítek např. u starých výtahů, kde jsou tlačítka zapadlá - použijte klouby prstů..

U oblékání silonových punčocháčů, legín apod. dejte pozor na to, aby jste za materiál tahaly jen bříšky prstů..

Obouvání bot pouze s obouvátkem..

Úložný odklápěcí prostor u postele otvírejte jen zatažením přichyceného traku, pokud trak nebo " ucho " není, poproste raději druhou osobu..

Otvírání dveří u auta se naučte z boku prstů, kufr raději klíčem..

Otvírání plechovek s nápoji aj. si pomozte raději příborem nebo klíčem, jednou to nehet palce může zvládnout, podruhé už třeba ne :)

Seškrabávání nálepek, výherních losů či jiné přilepené věci - použijte cokoli, jen ne nehty..

Pozor dávejte i při hraní s domácími mazlíky, hlavně pejskové, podle mnoha zkušeností klientek, rádi nehtíky "okusují" ..

Vyvarujte se zbrklých pohybů, snadno můžete nehty do čehokoliv tvrdého narazit a bolest i uštípnutý nehet je na světe..

Při nošení těžkých věcí např. krabice, koš s prádlem apod. pořádně chytněte, ať Vám nesjedou po nehtech dolů, bolí to jako čert..

Veškeré domácí práce zvládnete naprosto bez problémů ( některé klientky s nimi prý štípou i dříví )  a Vaše nehty i tak zůstanou stále krásné, jen dávejte větší pozor co a jak děláte..

Další dotazy jak s dlouhými nehty např.  na toaletě, už musíte  vyzkoušet sami, ale věřte, že to jde, jinak by nebyly tolik oblíbené a žádané :)